Systémy pro vyhodnocování použití ZHN

Systémy pro vyhodnocování použití ZHN

Systémy pro vyhodnocování použití ZHN

AURA je výhradní zástupce výrobce, dánské společnosti Bruhn Newtech v Česku a na Slovensku.

Přehled systémů

Přehled všech systémů pro vyhodnocení při ohrožení ZHN (zbraně hromadného ničení) a výbušným zařízením pro vojenské i civilní použití.

mapa_zhn_produktu

Vojenské použití

blue_bg-(1)

CBRN-Recon

Řešení pro dohled nad CBRN senzory (CBRN Sensor Monitoring) s varováním a vyrozuměním. Hlavní funkcí systému je řízení senzorů a zařízení umístěných uvnitř i vně vozidla. Vozidlo může v rámci organizace plnit účely CBRN výhradně nebo částečně.

K systému CBRN-Recon lze připojit software pro varování a vyrozumění o CBRN ohroženích, který zlepšuje přehled o CBRN situaci. Tento software je možné rozšířit o moduly pro simulaci CBRN senzorů a výcvik varování a vyrozumění.

STÁHNOUT LETÁK
blue_bg-(1)

CBRN-ShipSafe

Integrované palubní řešení pro dohled nad CBRN senzory (CBRN Sensor Monitoring) s varováním a vyrozuměním. Hlavní funkcí systému je řízení senzorů a zařízení umístěných uvnitř i vně vojenských plavidel.

K systému CBRN-ShipSafe lze připojit software pro varování a vyrozumění o CBRN ohroženích, který zlepšuje přehled o CBRN situaci. Tento software je možné rozšířit o moduly pro simulaci CBRN senzorů a výcvik varování a vyrozumění.

STÁHNOUT LETÁK
blue_bg-(2)

HazKey®

Kompletní hardwarové a softwarové řešení pro monitorování a vyhodnocování jakéhokoliv CBRNe nebo HAZMAT incidentu. Systém lze nakonfigurovat tak, aby plnil různé role včetně posouzení CBRNe situace (CBRNe Scene Assessment) nebo monitorování stálého stavu.

HazKey® disponuje vlastním zdrojem energie a umožňuje přenos dat. V závislosti na druhu operace může být systém nasazen ve zpevněné konstrukci a používán samostatně nebo instalován do vozidla.

STÁHNOUT LETÁK
blue_bg-(3)

SCIM®

Zařízení, které umožňuje propojení s jakýmkoliv typem senzoru nebo zařízením a okamžitě upozorní jednoho nebo více uživatelů na kritický stav. SCIM® může být dodán jako modul se softwarem na předvídání (Hazard Prediction) nebo vyhodnocování (Hazard Management) nebezpečí.

Umí dekódovat data získaná ze senzorů a zařízení a poskytnout tyto informace k další analýze. Portfolio SCIM® bylo rozšířeno o rozhraní na řadu detektorů a zařízení a každým rokem jsou doplňována další.

STÁHNOUT LETÁK
blue_bg-(1)

CBRN-ForceSafe

Řešení pro ochranu a monitorování území (CBRN Area Protection and Monitoring) je kombinací softwarových aplikací a hardwarových komponent, které umožňují včasné varování a zajištění bezpečnosti klíčových aktiv umístěných v dané oblasti.

Jde o modulární řešení, které dává uživatelům možnost definovat své požadavky v závislosti na použité detekční technologii. Sestava nasazených senzorů může přenášet data s použitím různých komunikačních zařízení přímo do informačních center.

STÁHNOUT LETÁK
blue_bg-(2)

CBRN-CAX

Tréninkový modul využívaný ve spojení se systémem CBRN-Analysis za účelem pravidelného výcviku a testů, které pomáhají operátorům udržovat si své dovednosti a znalosti systému CBRN-Analysis.

Nejnovější verze CBRN-Analysis obsahuje CAX Player, ukázkové cvičení, které uživatelům demonstruje různé funkce systému. Bruhn NewTech dodává pro CAX Player až 5 tréninkových cvičení ročně. Další alternativou je modul CBRN-CAX Planning, pomocí kterého si operátoři mohou naplánovat a vytvořit vlastní cvičení.

STÁHNOUT LETÁK
blue_bg-(1)

COI-Analysis

Systém, který vzešel ze spolupráce mezi Bruhn NewTech a holandskou společností TNO, lze používat buď samostatně nebo jako modul v rámci CBRN-Analysis.

S použitím COI-Analysis lze vypočítat pravděpodobnost ohrožení při zachycení rakety s nákladem ZHN. Software je možné používat i jako nástroj pro vyhodnocení možných následků na vojenský majetek a k varování potenciálně ohrožených oblastí prostřednictvím zpráv ve formátu CBRN, který je kompatibilní se sítěmi Link 16.

STÁHNOUT LETÁK

Civilní použití

blue_bg-(1)

HazKey®

Kompletní hardwarové a softwarové řešení pro monitorování a vyhodnocování jakéhokoliv CBRNe nebo HAZMAT incidentu.

Systém lze nakonfigurovat tak, aby plnil různé role včetně posouzení CBRNe situace (CBRNe Scene Assessment) nebo monitorování stálého stavu. HazKey® disponuje vlastním zdrojem energie a umožňuje přenos dat. V závislosti na druhu operace může být systém nasazen ve zpevněné konstrukci a používán samostatně nebo instalován do vozidla.

STÁHNOUT LETÁK
blue_bg-(1)

HazResponse®

Software, který poskytuje velitelům komplexní řešení (Hazard Risk Management) pro plánování a přípravu reakce na CBRNe nebo HAZMAT incidenty.

Systém umožňuje operátorům provést podrobné vyhodnocení zranitelnosti prostředí, plánování postupu evakuačních operací a výběr možných dekontaminačních míst. HazResponse® nabízí možnost koordinace na všech úrovních i mezi jednotlivými složkami, což napomáhá k urychlení procesu rozhodování.

STÁHNOUT LETÁK
blue_bg-(1)

SCIM®

Zařízení, které umožňuje propojení s jakýmkoliv typem senzoru nebo zařízením a okamžitě upozorní jednoho nebo více uživatelů na kritický stav.

SCIM® může být dodán jako modul se softwarem na předvídání (Hazard Prediction) nebo vyhodnocování (Hazard Management) nebezpečí. Umí dekódovat data získaná ze senzorů a zařízení a poskytnout tyto informace k další analýze. Portfolio SCIM® bylo rozšířeno o rozhraní na řadu detektorů a zařízení a každým rokem jsou doplňována další.

STÁHNOUT LETÁK

Chcete vědět víc o softwaru a službách?

Napište nám, ozveme se vám obratem